Пам’ятна табличка авіаторам

5.00 / 5
Додати в закладки Друкувати

На стінах Теребовлянського замку є довгий ряд пам’ятних табличок з написами польською мовою. Багато людей звертають на них увагу, але окрім незнайомих прізвищ більше нічого там бачать. Ось історія однієї таблички, розказана цими днями поляками – вони часто знають більше ніж ми про стару Теребовлю.

28 серпня 1932 він був великий днем польської авіації. Польські льотчики капітан Франтішек Звірко і інженер Станіслав Вігура на польському літаку RWD-6 (SP-АС) перемогли на міжнародному конкурсі Tourist Plane 1932 в Берліні, обійшовши понад 40 команд. Це була велика перемога Польщі, бо вони перемогли господарів німців, і ця перемога стала великою гордістю для всього польського народу.

Станіслав Вігура був одним з конструкторів багатьох польських літаків.

На жаль, Звірко та Вігура недовго насолоджувалися їх величезним повітряним успіхом. 11 вересня RWD 6 прилетів до Праги. Близько 6 години ранку, недалеко від чеської Cierlicka, екіпаж зустрів сильний шторм. Пілот спробував повернути назад, але літак виявився занадто слабким. Літак втратив крило і впав на лісистому пагорбі. Незабаром прийшли місцеві жителі на місце аварії і знайшли залишки машини, а також тіла польських льотчиків.

Франтішек Звірко і Станіслав Вігура поховані 15 вересня на кладовищі Варшави Powązki.

За матеріалами Żwirko i Wigura zginęli 81 lat temu

  • Валентина

    Rating: 5 / 5

    ПлюсиМінуси

Написати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Місця поруч