Каплиця-усипальниця Баворовського

4.00 / 5
Додати в закладки Друкувати

Попри те, що Сороцьке майже рідне мені село, я про нього знаю дуже мало. А в тій частині села взагалі не був раніше. Вчора в Сороцьку розмовляв з місцевою вчителькою, яка розповіла мені трохи про історію села, костелу та палацу, якого нема. Та більшу частину цієї інформації я вже знав раніше, крім одного цікавого факту – в селі є каплиця-усипальниця пана власника села Сороцьке, Міхала Баворовського.
Батько Міхала, граф Вацлав Баворовський наприкінці 19 століття придбав в селі палац та перебудував його для свого сина та його дружини. Більш детально про цей палац можна почитати на сайті «Старе фото Теребовлі та ококлиць- Графський палац».

А зовсім недалеко від того місця, де був колись палац, є невеличка, понищена людьми, часом та природою, каплиця-усипальниця. Масивні дубові двері відчинені. Всередині тільки побитий кам’яний хрест з розп’яттям Ісуса та маленька стара ікона в ніші під вікном. На задній стіні кам’яна плита з написом та дверцята в гробівець, де на полицях ще можна побачити залишки труни.

Ця каплиця, величний костел, кам’яна ваза з білого каменю біля нової каплички в центрі села, та льох з підвалів палацу, все що залишилось селу на згадку про панів власників села, графів Баворовських.

 • Ярошевський

  Rating: 4 / 5
  Плюси

  Нова точка на карті покинутої сакральної спадщини

  Мінуси

  Шкода що руйнується. Ще в досить непоганому стані. Варто хоча б перекрити, щоб стіни не руйнувались дощами.

Написати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Місця поруч